Socha Buddhy - Kuan Jin(květen 2014)

Jedná se o ručně vyráběný odlitek sochy čínské bohyně milosrdenství Kuan Jin. Socha je vysoká 123 cm, přičemž samotná socha bez lotosového podstavce měří 108 cm. Bohyně drží pravou rukou Vitarka mudru, která je symbolem předávání učení, a v levé ruce drží svitek symbolizující toto učení (Buddhovu nauku o Dharmě).

Předlohou pro tuto sochu bylo 108 metrů vysoké trojsoší stojící v buddhistickém chrámu Nanšan (Sanya) v Číně. Celková výška tamnější sochy včetně chrámového podstavce je 135 m a je čtvrtou nejvyšší sochou světa a nejvyšší sochou zpodobňující Kuan Jin (stav v roce 2015).

Jméno Kuan Jin je zkrácenou verzí pro Kuan Shih Yin, což v překladu znamená „slyšet zvuk světa“ ve smyslu „slyšet nářky trpících“. Je ženskou obdobou indického bódhisattvy (Buddhy) soucitu Avalókitéšvary. V Japonsku je známá jako Kannon, v Tibetu jako Čenrézig. V Tibetu, Mongolsku a Nepálu bývá také spojována s tamní bohyní soucitu jménem Zelená Tára. Mantrou, která je spojována s bohyní Kuan Jin, je mantra Óm Mani Padme Húm.

Socha je vyráběná ručně postupným vrstvením do formy a je dutá, skořepinová. Je vyrobena z polymerní sádry, což je směs sádry a akrylové pryskyřice, která je po zatvrdnutí velice pevná. Povrch sochy je ponechán v přirozené barvě materiálu, tedy béžově bílé a je opatřen bezbarvným hydrofobizačním nátěrem.

Materiál:

polymerní sádra v přírodní barvě (béžově bílá až bílá)

Konstrukce:

dutá, skořepinová

Rozměry:

výška 123 cm (108 cm socha + 15 cm podstavec)
průměr pdstavce 55 cm

Hmotnost:

cca 35 - 38 kg

Doprava:

přepravu sochy si zajistí kupující
(sochu lze převézt na zadních sedadlech osobního automobilu)

Dostupnost:

na objednávku (výroba 1 ks trvá 5-7 týdnů)

Cena:

36 800,- Kč